Historia

Placówka nasza istnieje już od 1971 roku. Powstało wówczas Przedszkole Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego „Wola”. Placówka liczyła cztery oddziały dla 120 dzieci. W 1989 roku uruchomiono działalność drugiej części przedszkola. Od tego czasu było to już przedszkole ośmiooddziałowe dla 240 dzieci. Rok 1993 to rok kolejnych zmian. 1 września utworzono bowiem miejską jednostkę organizacyjną pod nazwą Publiczne Przedszkole Nr 10, która w roku 2000 stała się jednostką budżetową. Od 1 maja 2008 roku nasza placówka zmieniła nazwę na: Publiczne Przedszkole nr 10 "Pod Słoneczkiem" w Zduńskiej Woli.

Obecnie przedszkole dysponuje 8 salami zajęć oraz dwoma salami do zabaw muzyczno- ruchowych, w których funkcjonuje 9 grup dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Kolorowe sale zajęć wyposażone w nowoczesne meble, kąciki zainteresowań, zabawki, sprzęt nagłaśniający, instrumenty muzyczne, RTV, różnorodne pomoce dydaktyczne. Sale gimnastyczne są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt do różnego rodzaju ćwiczeń ruchowych, rytmicznych i korygowania wad postawy. Dumą placówki jest bogata garderoba dziecięca, w której znajdują się kostiumy i rekwizyty do układów rytmiczno - tanecznych, ruchowych oraz spektakli teatralnych.

Kadra pedagogiczna jest wysoko wykwalifikowana. Nauczycielki uczestniczą w wielu kursach i warsztatach doskonalenia zawodowego, corocznie podnosząc swoje kwalifikacje. Cały personel placówki jest zaangażowany w organizowanie wszelkich imprez i uroczystości przedszkolnych.

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w różnych zajęciach rozwijających zdolności twórcze i artystyczne, które są aranżowane przez nauczycielki. Przedszkole zapoznaje także wychowanków z kulturą innych czasów i regionów. w tym celu współpracuje z różnymi instytucjami np.: domami kultury, Muzeum Historii Miasta, ZHP. Przedszkolaki bardzo często uczestniczą w życiu kulturalnym regionu pokazując swój dorobek artystyczny na scenach miasta, powiatu i województwa, a tym samym kreują pozytywny wizerunek przedszkola.

Warto pamiętać, że przedszkole stwarza możliwości do współpracy nie tylko z rodziną, ale również z instytucjami lokalnymi: domami kultury, muzeum, zakładami pracy, mediami - radio, TV i prasą.

Cała zbiorowość przedszkolna swą aktywną postawą pomaga zaistnieć najpierw dziecku w grupie rówieśniczej, a następnie placówce w środowisku lokalnym. Ma to istotne następstwa zarówno w dalszym życiu dziecka, jak i funkcjonowaniu przedszkola.