KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Być dobrym rodzicem

Wychowanie dziecka jest jednym z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych zadań dla rodzica. Jest wielką pracą. Angażując wszystkie swoje siły i czas jednocześnie czerpiemy ogrom satysfakcji.

Być dobrym rodzicem nie znaczy pozwalać na wszystko, obsypywać prezentami, ulegać kaprysom - być dobrym rodzicem to być z dzieckiem, towarzyszyć w zabawie, uczyć zasad i pokazywać świat.

 

Drogi Rodzicu:

NIE ODKŁADAJ BYCIA Z DZIECKIEM NA PÓŹNIEJ – wielu sytuacji nie da się już nigdy powtórzyć, a stracony czas jest nie do odrobienia (dzieci szybko rosną).

DAJ DZIECKU POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA – okazuj miłość, wzmacniaj je w przekonaniu, że cokolwiek zrobi i tak jest kochane.

ZACHOWAJ SPOKÓJ I CIERPLIWOŚĆ – niezależnie od tego co zrobi dziecko, staraj się nie stracić kontroli nad sobą.

WYZNACZ REGUŁY I KONSEKWENTNIE JE EGZEKWUJ – dziecko musi wiedzieć, co jest dobre - a co złe, co mu wolno – a czego nie należy robić. Dziecko czuje się bezpieczniej, kiedy ma jednoznacznie określone granice.

NIE WYRĘCZAJ, POZWÓL NA SAMODZIELNOŚĆ DZIECKA – wyręczane dzieci często stają się bezradne i roszczeniowe. Dziecko działając popełnia błędy, ale i wyciąga z nich wnioski, uczy się, nabywa cenne doświadczenie i potrzebne umiejętności.

NAUCZ SIĘ SŁUCHAĆ DZIECKO - to, co dla nas jest drobiazgiem, dla dziecka może być dramatem. Niegrzeczne zachowanie dziecka (w naszym dorosłym pojęciu) często jest spowodowane chęcią zwrócenia uwagi na siebie.

STOSUJ POCHWAŁY – pochwała jest wskazówką, mówi, co jest cenione i jak należy się zachowywać. Pochwała motywuje do dalszego działania.

BĄDŹ WZOREM DLA SWOJEGO DZIECKA – dziecko uczy się przez naśladownictwo. Postawy i zachowania  rodziców stanowią dla dziecka pierwsze wzorce, z  których  będzie czerpać w trakcie życia.

I na zakończenie jeszcze jedna istotna wskazówka: RODZICE TWÓRZCIE JEDEN FRONT – działajcie wspólnie i nie podważajcie zakazów lub wymagań drugiego z Was. Wbrew pozorom – jednomyślność rodziców, daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, uczy konsekwencji i odpowiedzialności.