Misja i wizja

Mocne strony przedszkola

1. Wysoki poziom pracy
  2. Współpraca ze środowiskiem.
  3. Promocja przedszkola.
  4. Autorskie programy pracy.
  5. Organizowanie cyklicznego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Przedszkolna Nutka”.
  6. Organizacja imprez, uroczystości i wycieczek.
  7. Propagowanie tradycji regionalnych.
  8. Udział w konkursach i festiwalach.
  9. Organizacja akcji na rzecz dzieci oraz aukcji na rzecz przedszkola.
  10. Realizacja projektów
  11. Atmosfera i klimat przedszkola.
  12. Zadowolenie rodziców.
  13. Wyposażenie przedszkola.
  14. Kwalifikacje i doskonalenie nauczycieli.
  15. Dokumentowanie osiągnięć.
  16. Wydawanie własnego pisemka informacyjno - pedagogicznego „Gazetka Przedszkolaka”.
  17. Strona internetowa.
  18. Estetyka otoczenia.

WIZJA

Przedszkole rozśpiewane, roztańczone, radosne i kolorowe.

W przedszkolu rozbrzmiewa muzyka, a wokoło otacza nas sztuka dziecięca. Dzieci przekraczają próg przedszkola chętnie i w poczuciu bezpieczeństwa, samodzielnie uczestniczą w tworzeniu, dzięki czemu nasi wychowankowie mają aktywną i twórczą postawę.

Nasz absolwent odważnie przekracza próg szkoły – potrafi myśleć, porozumiewać się, zachować się w różnych sytuacjach, zna wielu ciekawych ludzi i miejsc, nie tylko w swoim mieście, ale i poza nim, lubi podróżować i nie straszne mu są nowe wyzwania.

MISJA

Jesteśmy Przedszkolem

1. Kształtującym dobre relacje pomiędzy rodzicami oraz społecznością lokalną
  2. Umacniającym więzi rodzinne poprzez poznawanie i pielęgnowanie tradycji.
  3. Integrującym oddziaływania wychowawcze domu i przedszkola.
  4. Stwarzającym atmosferę akceptacji i bezpieczeństwa.
  5. Poznającym wszechstronnie każde dziecko.
  6. Wyrównującym szanse rozwojowe i edukacyjne dziecka.
  7. Zapewniającym warunki sprzyjające realizacji indywidualnej drogi rozwoju dziecka z wykorzystaniem jego predyspozycji.
  8. Stwarzającym warunki do rozwoju ekspresji oraz aktywności twórczej dzieci.
  9. Kształtującym właściwe postawy w stosunku do innych osób oraz zainteresowania najbliższym środowiskiem.
  10. Wprowadzającym dzieci w świat wartości uniwersalnych.
  11. Zapewniającym optymalne warunki w zachowaniu zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.
  12. Gwarantującym rzetelną wiedzę i umiejętności praktyczne.